nedeľa 23. apríla 2017

Ako Boh urobil Mesiac

Teória náhod bola predbežne prijatá bežnou vedou z jednoduchého dôvodu, že sa zdá byť najmenej možným vysvetlením v súčasnosti k dispozícii, ale stále nevysvetľuje, ako náš Mesiac škončil v polohe presne na štyroch stotinách veľkosti Slnka a na Obežnej dráhe presne jednu štvrtinu vzdialenosti medzi Slnkom a Zemou, zatiaľ čo sa pohybuje práve tou správnou orbitálnou rýchlosťou na udržanie tejto vzdialenosti.Ako napísal autor a prírodovedec William Roy Shelton, "je dôležité si uvedomiť, že niekto musel umiestniť Mesiac na svojom dnešnom kruhovom vzore alebo okolo neho. Rovnako ako kozmická loď Apollo, obiehajúca okolo sveta každých 90 minút, vo výške 100 míľ, musela mať rýchlosť približne 18 000 míľ za hodinu na to, aby zostala na svojej obežnej dráhe, niečo muselo Mesiacu poskytnúť presne požadovanú rýchlosť pre jeho hmotnosť a nadzemskú výšku ... Postreh - a ten je zriedkavo zaznamenaný pri zvažovaní pôvodu Mesiaca - je, že je veľmi nepravdepodobné, že by nejaký objekt jednoducho narazil na správnu kombináciu faktorov, aby zostal na takejto presne naladenej obežnej dráhe, "niečo" muselo dostať Mesiac do jeho nadmorskej výšky, jeho smeru a rýchlosti. Otázkou je: čo, alebo kto? "

Tiež je potrebné zvážiť, že Mesiac Zeme je piatym najväčším Mesiacom v solárnom systéme. Jeho veľkosť je viac ako štvrtina veľkosti Zeme. Žiadna iná planéta nemá taký veľký satelit v pomere k veľkosti planéty. Náš Mesiac prispieva k zachovaniu života na Zemi tým, že prináša príliv a odliv, ktorý zabraňuje tomu, aby sa oceány stali stagnujúcimi, rovnako ako poskytuje biologickú regeneráciu pobrežia a celosvetového ekosystému.

Na štvrtý deň stvorenia Boh povedal: "„Buďte svetlá na nebeskej oblohe na oddeľovanie dňa od noci! A buďte na znamenie pre obdobia, dni a roky! I buďte svetlami na nebeskej oblohe, aby ste osvetľovali zem!“ A stalo sa tak. A Boh urobil dvoje veľkých svetiel: väčšie, aby vládlo nad dňom, a menšie, aby vládlo nad nocou. Umiestnil ich na nebeskej oblohe, aby osvetľovali zem a aby vládli nad dňom a nad nocou, a oddeľovali svetlo od tmy. A Boh videl, že je to dobré.(Genesis 1:14). Mesiac skutočne poskytuje svetlo v noci - "vládne nad nocou" (Genesis 1:16). Je konečným "nočným svetlom", mohli by sme tak povedať. Žiadna iná planéta nemá taký jasný mesiac na svojej nočnej oblohe.

Zaujímavosťou je, že odrazivosť Mesiaca je približne rovnaká ako u asfaltu. Avšak, lunárne pôdy obsahujú sklenené guľôčky, ktoré sa bežne nenachádzajú na Zemi. Je zrejmé, že Boh vedel, ako "štruktúrovať" a farbiť toto špeciálne nebeské telo, aby "vládlo noci" s tým správnym množstvom odrazu svetla.

Mesiac sa otáča veľmi pomaly, pričom sa otočí jedenkrát za 27,3 dňa. To je presne tak dlho, kým Mesiac obíde Zem. Z tohto dôvodu môžu pozorovatelia na Zemi vidieť iba jednu stranu Mesiaca. Skutočnosť, že rotácia a orbit Mesiaca majú presne to isté obdobie, sa nazýva "prílivové blokovanie". Takáto konfigurácia je veľmi stabilná. Táto dokonalá synchronizácia by bola len ťažko vysvetliteľná mimo "veľký božský dizajn".

Mesiac má množstvo charakteristických vlastností, ktoré nemožno vysvetliť ako náhodných. Je 400 krát menší ako Slnko. Ale je tiež 400 krát bližšie k Zemi ako Slnko! To znamená, že Slnko a Mesiac majú na našej oblohe rovnakú zjavnú veľkosť. Presné prekrytie. Tým sú možné úplné slnečné clony. Zem je jediná známa planéta, ktorá môže zažiť zatmenie, kde jej Mesiac presne pokrýva Slnko.

Zem je na svojej osi naklonená o 23,4 stupňov vzhľadom k jej obežnej dráhe okolo Slnka, čo spôsobuje, že Zem prežíva ročné obdobia. Mesiac prispieva k udržaniu tohto presného uhla naklonenia. Toto je podobné ako účinok dieťaťa, ktoré vezmete na ruku a točíte sa s ním. Ste schopní udržať si náklon kvôli "ťahu" dieťaťa, keď sa obaja točíte. Tento náklon sa zdá byť dobre navrhnutý práve na udržanie života. Samozrejme, nie je náhodou, že sa to stalo týmto spôsobom.

Dalo by sa hovoriť ešte oveľa viac o súzvuku Zeme a Mesiaci, stvorenia jedného pre odraz druhého a pre nás, to však bude predmetom daľších článkov.

Tieto špeciálne božské stopy stvorenia by nás mali pripraviť, aby sme vždy dali odpoveď na nádej, ktorá je v nás (1 Petrov list 3:15). Boh chce, aby sme použili veci, "ktoré sú viditeľné", aby pomáhali odhaliť "veci, ktoré sú neviditeľné" (Rimanom 1:20, pozrite tiež 2 Korintským 4: 16-18).

Buďte si teda istí, že "Boh urobil Mesiac." Pre daľšie úžasnejšie poznatky o prirodzenom, stvorenom svete si určite prečítajte moje nasledujúce články, ako napríklad: "Gravitačné vlny: Ako Boh pomohol Einsteinovi".

1 komentár:

  1. Odporúčam dva úžasné video dokumenty:
    Jedinečná planéta
    Tajomstvá vzniku života

    OdpovedaťOdstrániť